nib Lorne Pier to Pub 2009

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Kallie Rump Daw Park 14:07 1
Emera Galletly Mornington 14:32 2
Izzy Robinson Carnegie 14:39 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Harriet Brown Newtown 13:06 1
Holly Burton Mt Helen 13:18 2
Kallie Rump Daw Park 13:25 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Kelli Van De Water Mentone 15:52 1
Kate Durrant Box Hill North 15:59 2
Kerry White East St Kilda 16:00 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Joanne Sutcliffe Grange 15:29 1
Cheryl Boness Manifold Heights 15:30 2
Sandra Skilbeck Warrnambool 16:24 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Melinda Kemp Albert Park 16:04 1
Susan Crow Kew 16:36 2
Leanne Sheean Rosanna 17:08 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Nanette Brandt Albury 18:16 1
Mirjana Prather Salem Or Usa 18:28 2
Rosa Montague Northcote 18:36 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Dorothy Dickey Doncaster 24:34 1

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Daniel Egan Strathmore 13:11 1
Darcy Hansen Belmont 13:14 2
Michael Dehaini Glen Waverley 13:22 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Nick Cordner Hawthorn 12:10 1
Tristan James Read Torquay 12:29 2
Mark O'Donnell Templestowe 12:43 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Hume Albert Park 13:27 1
Robert Harris Geraldton 13:30 2
Daniel Kowalski Port Melbourbe 13:37 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Timothy Boness Manifold Heights 13:39 1
Tony Jennett Geelong 13:56 2
Craig Sly Sandford 14:05 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Francis Christian Montmorency 13:22 1
Grant Simpson Grange 13:56 2
Don Marsh Sandford 14:06 3

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Graham Croft Doubleview 14:42 1
Ted Gallagher Glen Iris 15:39 2
Trevor Armstrong South Yarra 15:40 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
Keith Lorback Brighton 20:41 1
John Snelling Glen Waverley 20:52 2
Michael Kennedy East Bentleigh 22:21 3