nib Lorne Pier to Pub 2010

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Kallie Rump Daw Park 12:01 1
Zoe Whitfield Navigators 12:42 2
Jessica Silvester East Malvern 12:51 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Harriet Brown Newtown 11:52 1
Micha Burden Huntington Beach 11:56 2
Kallie Rump Daw Park 12:23 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Naantali Marshall Albert Park 12:11 1
Lisandra De Carvalho South Yarra 12:16 2
Penny Reid (o'Connell) Cheltenham 12:23 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Joanne Sutcliffe Grange 12:47 1
Kerry White East St Kilda 12:50 2
Cheryl Boness Manifold Heights 13:06 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Melinda Kemp Albert Park 13:55 1
Susan Crow Kew 14:18 2
Leanne Sheean Rosanna 14:22 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Nanette Brandt Albury 16:27 1
Rosa Montague Northcote 16:38 2
Mirjana Prather Salem Or Usa 16:58 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Dorothy Dickey Doncaster 20:43 1
Jane Bradley Ormond 23:25 2

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Patrick Cobiac Glengowrie 11:23 1
Guy Kinsey Barwon Heads 11:43 2
Darcy Hansen Belmont 11:56 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Sheppard North Ringwood 11:42 1
Jack Hansen Jan Juc 11:43 2
Riley Schmidt St Kilda 11:45 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Hume Albert Park 11:17 1
Shane Edmonds Middle Park 11:19 2
Nick Hinsley Armadale 11:36 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Damian Bennett Ballarat 11:36 1
Timothy Boness Manifold Heights 11:39 2
David Ashley Warragul 11:45 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Francis Christian Montmorency 11:52 1
Grant Simpson Grange 12:02 2
Don Marsh Sandford 12:02 2

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Gerry Tucker Malvern East 13:52 1
Trevor Armstrong South Yarra 13:55 2
Greg Swan Torquay 14:02 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
Keith Lorback Brighton 16:46 1
Alan Haintz Balwyn 16:47 2
John Newton Parkdale 16:48 3