GMHBA Lorne Pier to Pub 2012

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Bethany Robertson Box Hill North 14:44 1
Natalie Vercher Werribee 14:50 2
Phoebe Dammersmith Surrey Hills 15:11 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Ellen Gandy North Balwyne 12:48 1
Harriet Brown Newtown 12:51 2
Naantali Marshall Albert Park 13:16 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Kelly Higgins North Melbourne 14:41 1
Danielle Tulloch Brunswick West 14:57 2
Lisandra De Carvalho South Yarra 14:59 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Helen Whitford Caulfield South 14:48 1
Kate Durrant Box Hill North 15:29 2
Bizzy Butterworth Mt Eliza 15:54 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Joanne Sutcliffe Grange 14:52 1
Donna Gadsby Rosebud 16:01 2
Melinda Kemp Albert Park 16:06 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Janette Jeffrey Malvern East 16:42 1
Alana Mitchell Brunswick 18:15 2
Rosa Montague Northcote 18:56 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Heather Jones Kew 20:39 1
Helen Lovegrove Warrnambool 23:53 2
Dorothy Dickey Doncaster 24:15 3

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Patrick Cobiac Glengowrie 13:00 1
Jordan Russell-Green Seven Mile Beach 13:13 2
Hamish Mcdougall Canterbury 13:32 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Codie Grimsey Cashmere, Brisbane 11:53 1
Sam Sheppard North Ringwood 12:07 2
Patrick Cobiac Glengowrie 12:09 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Haydn Tierney Southbank 13:07 1
Sam Hume Albert Park 13:32 2
Scott Prosser Berwick 13:35 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Paul Lemmon Forresters Beach 13:31 1
Damian Bennett Ballarat 13:58 2
Timothy Boness Manifold Heights 14:12 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Francis Christian Montmorency 13:48 1
Chris Andrew Ormond 14:27 2
Robin Asher Ocean Grove 14:33 3

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Donald Marsh Sandford 13:47 1
Graham Croft Doubleview 15:13 2
Peter White Brunswick West 15:20 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
John Mcsweeney Brighton 17:26 1
John Olsen Black Rock 17:36 2
Michael W Caraher Frankston South 18:40 3