GMHBA Lorne Pier to Pub 2015

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Isobel Hogan Northcote 13:14.1 1
Adelaide Wood Camberwell 13:44.3 2
T-Jay Rump Daw Park 13:48.6 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Harriet Brown Newtown 12:25.4 1
Laura Mcglone Varsity Lakes 12:39.3 2
Jessica Walker Broadbeach 12:40.8 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Kelly Stubbins Belgrave South 13:23.7 1
Lisandra De Carvalho South Yarra 13:29.5 2
Ebony Ebenwaldner Narre Warren North 13:37.2 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Bizzy Butterworth Mt Eliza 14:21.9 1
Helen Whitford Caulfield South 14:37.7 2
Cheryl Boness Manifold Heights 14:55.7 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Peta Harvey Croydon 14:39.7 1
Melinda Kemp Albert Park 15:55.6 2
Donna Gadsby Rosebud 16:01.3 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Janette Jeffrey Malvern East 17:05.7 1
Nanette Brandt Albury 18:31.1 2
Maree Tuff Mccrae 18:52.6 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Mirjana Prather Salem Or Usa 19:51.7 1
Moon Houston North Ringwood 20:51.0 2
Roslyn Mclean Mccrae 22:51.2 3

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Liam Humphreys Caulfield Nth 12:24.1 1
Robbe Dilissen Tarneit 12:29.1 2
Sam Curtis Devonport 12:31.3 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Sheppard Broadbeach Waters 11:48.6 1
Mack Horton Glen Iris 11:55.5 2
Cam Cole Maroochydore 12:21.6 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Haydn Tierney Port Melbourne 11:59.3 1
Luiz Lima Barra Da Tijuca 12:17.3 2
Hayden Rydberg Footscray 12:27.7 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Tristan Read Torquay 12:09.6 1
Stuart Larke Glen Iris 12:16.7 2
Mark Thompson Lilydale 12:20.4 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Frank Christian Montmorency 12:51.2 1
Timothy Boness Manifold Heights 12:58.5 2
Anthony Purcell Strathmore 13:20.6 3

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Donald Marsh Sandford 13:45.1 1
Howard John Critchley Brighton 15:02.0 2
Gerry Tucker Malvern East 15:05.7 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
Bruce Allender South Melbourne 17:02.2 1
Francis Godden Doncaster 17:17.7 2
John Mcsweeney Brighton 17:59.6 3