GMHBA Lorne Pier to Pub 2016

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Molly Batchelor Greensborough 12:32.3 1
Mikayla Smith Donvale 12:46.0 2
Laura Davy Yarrambat 12:48.4 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Harriet Brown Newtown 10:51.1 1
Naantali Marshall Albert Park 11:34.3 2
Zoe Whitfield Newtown 11:35.1 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Kelly Stubbins Belgrave South 12:27.1 1
Lisandra De Carvalho South Yarra 12:46.3 2
Ebony Ebenwaldner Narre Warren North 12:47.4 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Helen Whitford Caulfield South 13:50.9 1
Kate Durrant Box Hill North 14:18.6 2
Bizzy Butterworth Mt Eliza 14:19.7 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Peta Harvey Croydon 14:16.7 1
Melinda Kemp Albert Park 15:03.5 2
Donna Gadsby Rosebud 15:11.7 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Leanne Sheean Rosanna 14:58.3 1
Janette Jeffrey Malvern East 15:29.4 2
Carol Spencer-Gardner Brighton 17:37.5 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Mirjana Prather Salem Or Usa 18:26.6 1
Moon Houston North Ringwood 19:56.1 2
Roslyn Mclean Mccrae 20:23.9 3

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Dean Wilson Patterson Lakes 11:34.7 1
Lachlan Schwarz Glen Iris 11:41.2 2
Will Paatsch Drumcondra 11:42.2 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Sheppard Box Hill North 10:02.7 1
Patrick Cobiac Glengowrie 10:30.1 2
Hamish Chapman Mermaid Bech 10:50.7 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Hayden Rydberg Footscray 12:01.4 1
Mark Graham Ocean Grove 12:08.1 2
Haydn Tierney Port Melbourne 12:13.9 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Tristan Read Torquay 11:20.9 1
Stuart Larke Glen Iris 11:49.2 2
Sam Hume Albert Park 12:03.8 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Frank Christian Montmorency 12:11.3 1
John Fox Gungahlin 12:25.2 2
Timothy Boness Manifold Heights 12:31.4 3

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Donald Marsh Sandford 13:16.1 1
Gerry Tucker Malvern East 13:46.1 2
Howard John Critchley Brighton 14:07.4 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
Ted Gallagher Glen Iris 15:08.4 1
Con Duyvestyn Mornington 16:17.0 2
Bruce Allender South Melbourne 16:25.2 3