GMHBA Lorne Pier to Pub 2017

Junior Girls

Name Suburb Time Category
Place
Laura Davy Yarrambat 12:31.3 1
Molly Batchelor Greensborough 12:41.4 2
Annabelle Mcphail Hawthorn East 12:45.8 3

Open Female

Name Suburb Time Category
Place
Harriet Brown Newtown 12:13.6 1
Naantali Marshall Albert Park 12:41.2 2
Kira Kinsey Barwon Heads 12:46.0 3

Senior Female

Name Suburb Time Category
Place
Kelly Stubbins Belgrave South 12:23.0 1
Bella Luxford Port Melbourne 12:35.8 2
Lisandra De Carvalho South Yarra 12:37.3 3

Master Female

Name Suburb Time Category
Place
Helen Whitford Caulfield South 12:56.6 1
Bizzy Butterworth Mt Eliza 13:40.7 2
Cheryl Boness Manifold Heights 13:43.1 3

Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Amanda Duggan Kingston 13:28.8 1
Joanne Sutcliffe Grange 13:52.4 2
Lore Tilley Brighton East 14:20.2 3

Super Veteran Female

Name Suburb Time Category
Place
Susan Crow Kew 15:13.8 1
Leanne Sheean Rosanna 15:26.3 2
Janette Jeffrey Malvern East 16:00.2 3

Legends Female

Name Suburb Time Category
Place
Mirjana Prather Salem Or Usa 18:29.0 1
Moon Houston North Ringwood 20:32.6 2
Roslyn Mclean Mccrae 20:45.6 3

Junior Boys

Name Suburb Time Category
Place
Drew Green Jan Juc 11:17.8 1
Ryland Brian Hoppers Crossing 11:20.1 2
Robbe Dilissen Altona North 11:37.1 3

Open Male

Name Suburb Time Category
Place
Sam Sheppard Box Hill North 11:16.8 1
Mackenzie Horton Glen Iris 11:17.9 2
Matt Gilling Warrandyte 11:37.5 3

Senior Male

Name Suburb Time Category
Place
Patrick Murphy Abbotsford 11:35.5 1
Haydn Tierney Port Melbourne 11:48.1 2
Nick Hinsley Caulfield South 12:03.3 3

Master Male

Name Suburb Time Category
Place
Tristan Read Torquay 11:08.2 1
Sam Hume Albert Park 11:47.9 2
Stuart Larke Glen Iris 11:48.4 3

Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Timothy Boness Manifold Heights 11:57.3 1
Anthony Purcell Strathmore 12:26.4 2
Frank Christian Montmorency 12:30.3 3

Super Veteran Male

Name Suburb Time Category
Place
Donald Marsh Sandford 12:55.6 1
Grant Simpson Grange 13:04.6 2
Ingilby Dickson Brighton 14:08.9 3

Legends Male

Name Suburb Time Category
Place
Ted Gallagher Glen Iris 15:04.8 1
Bruce Allender South Melbourne 15:26.0 2
Greg Swan Torquay 16:27.1 3